Motinos diena Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį (oficialiai nuo 1928 metų). Ši šventė lietuviams žinoma dar nuo senų senovės. Šią dieną motinas sveikina vaikai ir vyrai, tądien jie stengiasi už jas atlikti visus namų ruošos darbus. Motinos diena ne šiaip sau švenčiama pavasarįMotina tapatinama su žeme. Kaip ji išaugina vaikus, taip žemė išaugina derlių.

Mama, mamytė, mamutė, mamulė, mamukas, mamučiukas ir kiti panašūs švelnūs žodžiai, kuriais kreipiamės į mums artimiausią ir brangiausią žmogų, mus lydi nuo gimimo. Motinos sąvoka ir funkcijos nuo senų laikų iki dabar labai pakito. Iš liaudies dainų žinome, kad visi rūpesčiai anksčiau krisdavo ant motinų pečių. Jos valdydavo visą ūkį, prižiūrėdavo samdinius, dirbdavo visus namų ruošos darbus, augindavo vaikus. Jos išgyvendavo sunkų išsiskyrimą su dukromis, išleisdamos jas už nemylimų vyrų, sunkų išsiskyrimą su sūnumis, išleidžiamais į karą, skaudžią jų žūtį. Patarlėse apie motiną sakoma: „Minkštos motinos rankos, bet sunkios jos ašaros“. Šiuolaikinės motinos jau nebėra vien namų šeimininkės, šeimos židinio sergėtojos. Nemaža jų dalis yra savarankiškos moterys, ne tik auginančios vaikus, bet ir dirbančios darbą, kuris, pagal ankstesnę sampratą, būtų laikomas vyrišku. Anksčiau motinos užaugindavo ne tik tris, bet septynis ar net dešimt vaikų. Dabartinė motina išaugina po vieną, du vaikus, retai daugiau keturių vaikų.

Mama yra tas žmogus, kuris visada supras ir paguos, pabars ir paglostys, ir visada besąlygiškai mylės… Todėl savo mamai visada norime suteikti džiaugsmo rodydami dėmesį ir dovanodami dovanas.

Jeigu sunku sugalvoti, ką padovanojus mylimai mamai Mamos dienos proga - įjunkite savo kūrybiškumą!

Galite pačius šilčiausius ir nuoširdžiausius likėjimus užrašyti ant marškinėlių, prijuostės, natūralaus lino pagalvėlės ar foto drobės. Nuoširdžiau ir asmeniškiau, veikiausiai, neįmanoma sugalvoti. Mamos dienai pradžiuginkite savo mylimą Mamą.

Violeta Palčinskaitė

Mama

Mamyte!
Mama!
Mama!
Šaukiu tave balsu.
Tai tu, mamyte mano,
Gražiausia iš visų.

Tai tu, mamyte mano,
Švelniausia iš visų,
Nuo tavo giedro šypsnio
Visuos namuos šviesu.
Pirma žolelė prausias
Saulutės spindesy.
Esi pati geriausia,
Nes mano tu esi.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,